top of page

Две златне медаље за Марковића у Мађарској

Српски репрезентативац у бенчпрес-у Живорад Жика Марковић остварио је велики успех на Европском првенству ВПЦ/АВПЦ федерације одржаном у Мађарској, где је освојио две златне медаље у дизању тегова.

Марковић је у две дисципллине подигао највишу килажу - у РАВ 130 килограма и ЕQ 145 килогама. На такмичењу су учествовали спортисти из 20 европских земаља па је конкуренција била веома велика.

"Због повреде сам подигао нешто мању килажу, али сам ипак био први", задовољан је био Марковић после такмиочења.

Само пар недеља раније Марковић је на Европском првенству у Аустрији већ освојио две златне медаље, а пре тога је постао првак Москве на такмошњем Светском купу. Такмичи се у категорији 83-90 килограма и спрема се за Светско првенство на јесен у Берлину, где жели да освоји титулу.

"Жеља ми је, такође, да оборим светски рекорд и подигнем 171 килограм у својој категорији", рекао је Марковић, који додаје да Србија има добре бенчпрес такмичаре и може се сматрати јаком земљом у том спорту.